Puchar Polski we wspinaczce w BlokoBlisko

18 kwietnia ściana wspinaczkowa Blokoblisko w Kaliszu stała się areną zmagań najlepszych młodych wspinaczy z wielu zakątków naszego kraju, którzy  przez cały dzień prezentowali swe niezwykłe zdolności w ramach Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Widownia niejednokrotnie wstrzymywała oddech, patrząc na ich akrobatyczne ruchy, olbrzymią determinację, a także, albo przede wszystkim, potężną pasję, która niemalże płonęła w ich oczach. Widząc te zaledwie kilkunastoletnie istoty tańczące na ścianie, tak naprawdę obserwowaliśmy przyszłość polskiego, a także międzynarodowego wspinania. Bez cienia wątpliwości stwierdzić  można, iż maluje się ona w ciepłych barwach.

Kilka godzin i 11 dróg stworzonych przez Marcina Wszołka, czyli jednego z czołowych routesetterów na świecie, wyłoniło 24 najlepszych zawodników, którzy następnie rywalizowali w finałach, składających się z 8 dróg. Ciężko opisać ogrom emocji unoszących się w powietrzu podczas pokonywania tych niebanalnie ułożonych baldów. Pozostaje jedynie stwierdzić, iż jeśli ktoś do nas nie dotarł, ma czego żałować.

W juniorach triumfowali  Ida Kupś oraz Szymon Pęcikiewicz, natomiast w juniorach młodszych Aleksandra Kałucka (MKS Tarnovia) oraz Kajetan Kupś, ale gratulacje należą się wszystkim zawodnikom, którzy dzielnie walczyli do samego końca. Należy bowiem pamiętać, że rywalizujemy przede wszystkim z samym sobą, a najlepszy wspinacz to taki, który czerpie z tego najwięcej radości 🙂

To już druga edycja Pucharu Polski Juniorów i Juniorów Młodszych, która odbyła się w Kaliszu i mamy nadzieję, że nie ostatnia. Dziękujemy za liczne przybycie i do zobaczenia za rok!

BlokoBlisko team

 

Organizacja: BlokoBlisko, Polski Związek Alpinizmu

Sponsorzy: www.e-climbingshop.com, Friction.pl, Miasto Kalisz, Artline, Expression Holds, Snap, EB, Ibbz, Crimp Oil.
Partnerzy: www.kalisz.pl, www.wspinanie.pl, Bouldering.pl, Goryonline.com, Calisia.pl, cotucotam.pl, Climb.pl, Brytan.com.pl.