Indyjskie klimaty w Kaliszu

„Kurcze, jak to zrobić, aby pokazać Kaliszanom jak piękne i niesamowite mogą być Indie? Przecież wszystkich ich tam nie jesteśmy w stanie zabrać” – pomyśleliśmy z Marcinem.

„A może by tak zorganizować Dni Kultury Indyjskiej w Kaliszu?” – zaskoczył mnie Marcin. Ja osoba otwarta, lecz czasem trochę zachowawczo nastawiona do realizacji tak wielkich przedsięwzięć, spojrzałam na niego z zaciekawieniem i błyskiem w oku. „Dlaczego nie?” – pomyślałam.

Indie to kraj, który można albo pokochać albo znienawidzić. Tak, i tutaj nie ma żadnych szarości, jest czarne lub białe.

Polecieliśmy tam po raz drugi w 2013. W tym roku był Nepal. Wcześniej Marcin eksplorował Azję sam. Postanowiliśmy połączyć nasze siły i pasje, bo tak jest lepiej. Zwykle w podróż zabieramy dwa aparaty. Ile par oczu tyle sposobów widzenia świata oraz sytuacji, tyle różnych kadrów.

Od momentu naszej wspólnej podróży do Indii wydarza się lawina okoliczności, które na każdym kroku przypominają nam o silnych związkach z tamtymi stronami.

Oprócz tego, że jesteśmy organizatorami pokazów podróżniczych, jesteśmy też autorami kreatywnych warsztatów podróżniczych dla dzieci. Cudowne jest dzielenie się z nimi pasją życia i podróżowania. Ich uśmiech dodaje energii i sił do dalszego działania. Takie spotkanie to nie tylko rozmowy o Indiach, lecz również rozmowy o spełnianiu marzeń. Po jednym z takich warsztatów uczennica podchodzi do Wychowawcy i mówi: „Proszę Pani, ja jednak dalej będę marzyć”. I takie zdanie jest najpiękniejszym podsumowaniem naszych działań.

Dlatego wiemy, że Dni Kultury Indyjskiej, których organizacji podejmujemy się w Kaliszu przy współpracy z Fundacją Rozwoju Inicjatyw Kreatywnych, będzie kolejnym strzałem w dziesiątkę. Dlaczego jesteśmy tak głęboko o tym przekonani? Bo we wszystko co robimy wkładamy serce i zaangażowanie, a na swojej drodze spotykamy ludzi, którzy mają wielką otwartość i są chętni aby wspierać nowe akcje.

W tym roku, a dokładnie 4 i 5 lipca impreza pod szyldem Dni Kultury Indyjskiej odbywać się będzie głównie pod Ratuszem. A atrakcje? Bo pewnie to pierwsza rzecz, która przychodzi Wam teraz do głowy. Atrakcji sporo 🙂 Przede wszystkim dobry, pozytywny klimat, a co za tym idzie okazja do posłuchania na żywo tradycyjnej muzyki indyjskiej, sztuka malowania ciała Mehendi, otwarte warsztaty jogi dla dorosłych i dla dzieci, warsztaty podróżnicze, spotkania z podróżnikami, spotkania z hinduską medycyną Ajurveda. Będzie teatr tańca, inspirowany kulturą indyjską, wieczór Bollywood, stragany z kolorowymi towarami prosto z Indii i wiele innych ciekawych atrakcji.

Czy w takim razie warto 4 i 5 lipca pozostać w domu? My odpowiemy na to pytanie jednoznacznie: „Oczywiście, że nie!!! Wtedy warto być z nami pod Ratuszem, bo to miejsce stanie się sercem tegorocznych Dni Kultury Indyjskiej”. Szczegółowy program właśnie się tworzy, o wszystkim będziemy informować.

Aha, no i najważniejsze, aby cała impreza mogła się odbyć niezbędny jest udział wieluuu zaangażowanych osób dlatego już teraz zachęcamy Was o przesyłanie zgłoszeń na adres : tajemnicaorientu@gmail.com

Jest to doskonała okazja aby wziąć udział w doborowym towarzystwie w barwnym projekcie i zdobyć doświadczenie wolontariackie. Poszukujemy osób, które posiadają przestrzeń i chęć do wspólnego radosnego działania! Czekamy na Was !

A tymczasem Namaste!!!

Z życzeniami udanych podróży

Zapraszamy Was na nasz facebookowy profil podróżniczy „Była sobie podróż”

Karolina i Marcin