Ogólnopolski Strajk Kobiet w Kaliszu to MANIFEST OSTRZEGAWCZY! Zbieramy się po to aby:                – zaprotestować przeciwko projektowi o zaostrzeniu obecnie obowiązującej ustawy dot. legalnej aborcji;
         – chcemy chronić życie zarówno dziecka jak i matki.
NASZE CIAŁA NIE MOGĄ BYĆ POLEM WALKI POLITYCZNEJ CZY IDEOLOGICZNEJ!

CO ROBIMY?
– ogólnopolska jednodniowa ostrzegawcza akcja absencyjna, którą „ogólnopolskim strajkiem kobiet”, czyli propagowanie nieobecności, 3 października, w pracy i na uczelniach (korzystanie z urlopu na żądanie, zamykanie prowadzonych punktów usługowych, korzystanie z dnia wolnego na opiekę nad dzieckiem czy za oddanie krwi). UWAGA! KOŃCZYMY O GODZINIE 18.00, wszyscy jednocześnie, z przytupem.

KIM JESTEŚMY?
Jesteśmy społecznym komitetem inicjatywnym. Hasło do powtórzenia strajku na wzór islandzkiego z roku 1975 r., o którym parę dni temu pisała Krystyna Janda, rzuciła Marta Lempart podczas wystąpienia na zeszłotygodniowym #CZARNYPROTEST we Wrocławiu. I lawina ruszyła. Niektóre z nas działają w różnych organizacjach społecznych, a niektóre ani trochę. Pomagają nam też różne fajne chłopaki. Nie jesteśmy partią, instytucją, stowarzyszeniem ani innego rodzaju organizacją, natomiast wszystkie ww. prosimy o wsparcie #CZARNYPONIEDZIALEK.
 
Projekt ustawy antyaborcyjnej dostępny tutaj  (przyp. red.)