Miłośników sztuki aktorskiej ta informacja powinna uskrzydlić. Wejściówki na 56. Kaliskie Spotkania Teatralne będzie można dostać już za 10 zł; najdroższe kosztują 35 zł.

kst_kalisz

Program tegorocznego święta teatru nad Prosną zapowiada się bardzo atrakcyjnie. Będzie można zobaczyć popisy mistrzowskie Stanisławy Celińskiej i Mariana Opani, 7 spektakli konkursowych oraz wziąć udział w kilkunastu dodatkowych wydarzeniach: wernisażach, koncertach i spotkaniach z artystami.

Średnia cena biletu na przedstawienia wyniesie w tym roku 50 zł. Ceny wejściówek są jeszcze bardziej przystępne i wahają się od 10 do 35 zł. Będzie można je kupić przed każdym spektaklem, po pierwszym teatralnym dzwonku.

             – Działamy ze środków publicznych i to, co robimy, musi być publiczne, otwarte na każdego. Otwartość i dostępność są dla mnie kluczowe. Musimy mieć ofertę dla wszystkich - mówiła Magda Grudzińska dwa lata temu po objęciu stanowiska dyrektora Teatru im. W. Bogusławskiego w Kaliszu. Cena tegorocznych wejściówek tamte deklaracje potwierdza.

Przypomnijmy, że swoisty rekord padł w 2010 r., kiedy średnio bilet kosztował prawie 100 zł. Kaliszanie, którzy poczuli się wykluczeni, protestowali pod hasłami: „Sztuka za wysoka” i „Dantejskie ceny”. Po raz kolejny teatromani zawalczyli o dostęp do sceny trzy lata później.

Wejściówki za 10 zł dla wielu kaliszan są miłym powrotem do czasów, gdy do teatru w maju wchodzono nie tylko drzwiami. Dzisiaj okienko desperatów jest zakratowane, pozostały wspomnienia. I wejściówki za 10 zł

 

56. Kaliskie Spotkania Teatralne mają w tym roku kosztować 500 tys. zł. Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego wyłożyło 100 tys. zł (dotacja), Urząd Marszałkowski w Poznaniu wyasygnował 100 tys. zł., kaliski samorząd – 200 tys. zł. Pieniądze od sponsorów i wpływy z biletów to kolejne ok. 100 tys. zł.

  • Michał

    „Dantejskie ceny”! :)

    • Monika Frątczak

      Dokładnie tak!