Chodzi o ludzi i zaangażowanie w działania obywatelskie, a nie o liczby... from Liczy się miasto on Vimeo.

Wideo jest podsumowaniem pracy kaliszan nad obywatelskim monitoringiem budżetu. Uczestnicy projektu „Liczy się miasto” mówią o tym, co było w nim najtrudniejsze, czego się nauczyli, dlaczego warto go kontynuować i w jaki sposób.

Pierwsza edycja projektu, pt. „Liczy się miasto. Obywatelski Monitoring Budżetu” miała miejsce między czerwcem 2013 r. a wrześniem 2014 r. i obejmowała analizę budżetu dwóch wielkopolskich miast: Kalisza i Konina. Projekt realizowali działacze ruchów miejskich – Kaliskiej Inicjatywy Miejskiej i Akcji Konin wspólnie z przedstawicielami lokalnych społeczności oraz poznańskie stowarzyszenie Jeden Świat. Polscy działacze skorzystali z doświadczeń holenderskiej organizacji Centrum voor Budgetmonitoring en burgerparticipatie, która ideę przywiozła z Brazylii.

W listopadzie 2014 r. Kaliska Inicjatywa Miejska rozpoczęła drugą edycję “Liczy się miasto”. Partnerem projektu jest Urząd Miasta Kalisza – eksperci ds. budżetu i miejskich finansów będą wspierać analizę budżetu merytorycznie, a Biuro Inwestora i Partnera Społecznego wesprze LSM w promocji projektu.

Więcej o projekcie przeczytacie tutaj